Conference League: ‘Ajax moet zes ton aftikken bij bereiken van hoofdtoernooi’

AFC Ajax
Pixelbiss/shutterstock

Mocht Ajax het hoofdtoernooi bereiken van de Conference League dan moeten de Amsterdammers een bonus betalen aan het Engelse Wolverhampton Wanderers van 585.000 euro. Met dit nieuws pakt de Engelse journalist Ben Jacobs vandaag uit. Dit komt bovenop de huursom van één miljoen euro die ze betalen voor Tolu Arokodare.

Ajax neemt gedurende de huurperiode ook het volledige salaris van de spits voor zijn rekening. In de overeenkomst wordt bovendien een niet-verplichte koopoptie opgenomen. Jacobs spreekt over een bedrag van 20 miljoen pond, exclusief aanvullende bonussen. Eerder werd door Fabrizio Romano een koopoptie van 22 miljoen euro genoemd, terwijl De Telegraaf uitging van een bedrag tussen de 18 en 20 miljoen euro.

“Ajax koopt doelpunten”

Ajax-watcher Mike Verweij verwacht dat Arokodare veel Eredivisie-verdedigers problemen kan bezorgen. “Dit is wel een spits die tegenstanders angst kan inboezemen. Hij is niet heel verfijnd. Maar ik denk wel een speler die veel Eredivisie-verdedigers de stuipen op het lijf jaagt”, aldus Verweij in de podcast Kick-Off.

De aanvaller maakte eerder 41 doelpunten in 113 officiële wedstrijden voor KRC Genk en werd in het seizoen 2024/25 topscorer van de Belgische competitie. Zijn eerste jaar bij Wolves verliep een stuk moeizamer: na een transfer van ongeveer 27 miljoen euro kwam hij tot zes doelpunten.

The post Conference League: ‘Ajax moet zes ton aftikken bij bereiken van hoofdtoernooi’ appeared first on Voetbal4U.com Voetbalnieuws | Transfers, Eredivisie & Internationaal voetbal |.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *